شروع کمپین تابستانی دوره های هنری فلورا آرت

چگونه قلم سیاه قلم را تمیز کنیم ؟

خواندن این مطلب

3 دقیقه

زمان میبرد!

چگونه قلم سیاه قلم را تمیز کنیم ؟

چگونه قلم سیاه قلم را تمیز کنیم؟
چگونه قلم سیاه قلم را تمیز کنیم؟

چگونه قلم سیاه قلم را تمیز کنیم؟ در هنر نقاشی سیاه قلم، ما از انواع قلمو ها برای ایجاد سایه‌ها، محو کردن بخش هایی از طراحی، سه بعدی کردن سطوح و طبیعی تر کردن نقاشی استفاده می‌کنیم. از آن جایی که تمام ظرافت نقاشی به تمیز بودن قلمو ها مربوط می‌شود، باید سعی کنید پس از انجام هر نقاشی قلموی خود را تمیز کنید تا برای طرح بعدی دچار کثیف شدن صفحه و سیاه شدن بخشی از طرح نشوید و قلمو به خوبی برای کاربرد شما آماده باشد. توجه داشته باشید هرچه قلمو شما نرم تر باشد کاربرد بهتری برای شما ایجاد می‌کند، پس مهم ترین امر برای نگه داری از قلمو طرز شستو شو آن است. شاید از خودتان بپرسید که چگونه قلم سیاه قلم را تمیز کنیم ؟ و یا چگونه از این قلمو ها استفاده کنیم که دیر تر خراب شود؟ ما در سایت فلورارت به شما مهم ترین نکته های آموزشی درباره‌ی سیاه قلم را به شما یاد می‌دهیم پس در ادامه مقاله با نکات مهم قلمو سیاه قلم آشنا شوید.

روش‌های استفاده از قلمو برای طراحی سیاه قلم

همان طور که گفته شد مهم ترین نکته برای قلمو طراحی استفاده از قلمو های بسیار نرم و با تراکم تارهای زیاد است، زیرا این ویژگی از قلمو سبب تمیز تر شدن سایه ها و ایجاد طرح با راحتی بیشتر است. برای استفاده از قلمو طراحی نیاز به ذغال گرافیت دارید و این ذغال را به صورت پودری یا مدادی از لوازم التحریر می‌توانید تهیه کنید. هنگامی که خواستید از قلمو برای طراحی استفاده کنید، سر قلمو را به مقدار کم به ذغال آغشته کنید و به آرامی به یک جهت مشخص با توجه به طرحی که دارید قلمو را روی کاغذ بکشید، ذغال به راحتی در بافت کاغذ نفوذ می‌کند و طرح شما ایجاد می‌شود. اگر از یک قلمو برای محو کردن استفاده کرده اید و آن قلمو آغشته به ذغال است، برای ادامه نقاشی از قلمو دیگری استفاده کنید و قلمو ذغالی را می توانید با چند روش تمیز کنید.

روش های شستو شو قلم سیاه قلم

چگونه قلم سیاه قلم را تمیز کنیم؟
چگونه قلم سیاه قلم را تمیز کنیم؟

روش اول

بهترین روش برای استفاده مجدد از قلموهای سیاه قلم که طی مرور زمان موهای آن کوتاه و بلند شده و ممکنه هنگام طراحی کردن روی کار لک بیندازد ، کوتاه کردن موهای قلمو به اندازه 1 تا 2 میل به وسیله قیچی هست .

درواقع کوتاه کردن موهای قلمو به اندازه ای که مطمئن شوید هنگام طراحی کردن روی کارتان لک نمیاندازد و به راحتی سایه های یک دست و لطیف ایجاد میکند .

روش دوم

اگر برای ادامه نقاشی به قلمو خود احتیاج داشتید می‌توانید آن را با دستمال مرطوب خوب پاک کنید و یا یک دستمال خشک تمیز نخی را بگذارید و قلمو را به صورت ضربه ای روی دستمال بزنید تا پودر ذغال از لا‌به‌لای قلمو بیرون بیاید.

روش سوم

اگر زمان کافی برای طراحی خود دارید قلمو خود را همراه با مایع شوینده خیس کنید و بشویید و برای نرم تر شدن آن از مقدار خیلی کمی نرم کننده مو استفاده کنید و خوب شستو شو دهید و بگذارید تا قلمو ها به خوبی خشک شوند.

  نتیجه

در این مقاله در سایت فلورآرت آموختید که چگونه می‌توانید قلموی سیاه قلم خود را تمیز کنید و چه قلمویی مناسب ترین قلمو برای طراحی شماست. دوست عزیز برای ارتبط بیشتر با ما سوالات و نظرات خود را برای ما کامنت کنید.

درباره نویسنــده
نظرات کاربـــران
1 دیدگاه ثبت شده
ماهور
مهمان
یعنی عالی هستید به معنای واقعی ایده ی پاک کردن با دستمال مرطوب محشر بود.
ثبت دیدگاه

محصولات جدید

جستجو کنید ...

تبلیغات