شروع کمپین تابستانی دوره های هنری فلورا آرت

واتر براش و ماژیک براش

خواندن این مطلب

3 دقیقه

زمان میبرد!

واتر براش و ماژیک براش

واتر براش و ماژیک براش وسیله ای می باشد که طراحان آب مرکب و آبرنگ که جابه جایی زیادی دارند استفاده می کنند، فرض کنید یک طراحی آب مرکب در فضای باز دارید و پهن کردن وسیله های طراحی چون: جوهر، قلم مو، کاغذ و آب شاید باعث دردسر می شود.

واتر براش چیست؟

واتر براش و ماژیک براش
واتر براش و ماژیک براش

واتر براش وسیله طراحی شبیه به خودنویس دارای مخزن، نوک و درپوش می باشد که برای طراحی بسیار کارآمد است.

در قسمت مخزن واتر براش آب ریخته می شود که علت نامگذاری واتر براش به همین منظور است، واتربراش از الیاف پلاستیکی ساخته شده و به دلیل مخزن آب نوک قلم مو همیشه مرطوب می باشد.

واترر براش از نظر نوک قلم به 3 سایز مختلف کوچک، متوسط و درشت تقسیم شده است. یک نوع سر قبلم تخت نیز در این دسته قرار دارد.

واتر براش و ماژیک براش
واتر براش و ماژیک براش

چه زمانی از واتر براش استفاده کنیم؟

یکی از استفاده های واتربراش در طراحی آب مرکب و نقاشی آبرنگ می باشد که به راحتی می توان روی قرص های آبرنگ نوک قلم مو را آغشته کرده و همانند قلم مو طراحی انجام داده و البته برای خوشنویسی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

کسانی که عاشق طراحی های کامیک هستند برای دورگیری از این وسیله استفاده می کنند البته بیشتر موارد می توان دید که pen brush استفاده می شود، به خاطر اینکه مخزن جوهر برای هر رنگی به صورت مجزا وجود دارد ولی با واتر براش شما می توانید داخل مخزن آن جوهر مرکب به هر رنگی که مدنظرتان است را همانند ماژیک براش استفاده کنید.

چرا واتربراش؟ مزیت های واتربراش

مزیت هیا بسیار زیادی مانند خوش نویسی دارد بعد از آن می توان با استفاده از فشار دست خطوط قلمو را تغییر داد و خط های زیبایی را بر روی کاغذ خلق کرد، مخزن آب را می توان دائم پر و یا خالی کرد و نگهداری از آن بسیار آسان می باشد.

علاوه بر آب می توانید از جوهر رنگی استفاده کنید که به راحتی طراحی های خودتان را زیبا تر کنید.

روش استفاده از وسیله واتربراش

برای بار اول که می خواهید آب را داخل واتربراش بریزید باید چندین آب را تخلیه و مجدد آب بریزید، قسمت مخزن را با 2 انگشت خود فشار داده تا آب یا مرکب از نوک قلم مو خارج شود و با این کار کاملا نوک قلم مو آغشته شود و سپس مخزن را پر کرده و چند ساعت به صورت عمود قرار دهید تا به کمک جاذبه جوهر یا آب در نوک قلم جمع شود.

تفاوت واتر براش و ماژیک براش

واتربراش ها از نظر ساختاری با ماژیک براش هیچ تفاوتی ندارد به جز مخزن ها، مخز pen brush به صورت پلمپ در رنگ بندی مختلف وجود دارد و شما می توانید از سری مشترک و یا جداگانه برای هر رنگ استفاده کنید، در صورت اتمام مخزن باید آن را عوض کنید. ولی واتر براش به صورت خالی و عاری از رنگ عرضه می شود و شما می توانید هرچندبار که خواستید آب و جوهر را شارژ کنید.

برند های مطرح در تولید این دستگاه وجود دارد مانند: ساکورا و پنتل که در بازار ایران موجود بوده ولی کمیاب هستند، البته واتربراش با مارک های چینی نیز موجود است که تفاوت خاصی با یکدگیر ندارد ولی ماژیک براش بر اساس مرغوبیت جوهر مخزن دارای اهمیت است.

نتیجه گیری

در مقاله واتر براش و ماژیک براش در سایت فلورآرت اکادمی به برسی این وسیله های جذاب پرداخیتم، در قسمت کامنت های این بخش نظراتتان را با ما در رابطه با استفاده از واتربراش و ماژیک براش بنویسید.

درباره نویسنــده
نظرات کاربـــران
فاقد دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است. اولین دیدگاه را شما بنویسید.
ثبت دیدگاه

محصولات جدید

جستجو کنید ...

تبلیغات