شروع کمپین تابستانی دوره های هنری فلورا آرت

در طراحی چهره به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

خواندن این مطلب

4 دقیقه

زمان میبرد!

در طراحی چهره به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

ممکن است که به خودتان بگویید که آیا تکنیک خاصی برای طراحی چهره است که من هنوز بلد نیستم و باید آن را بیاموزم؟ در ادامه با سایت فلورارت همراه باشید تا به 7 ایده در طراحی چهره به چه نکاتی باید توجه کرد؟ بپردازیم.

نکات طراحی سیاه قلم و طراحی در چهره

طراحی چهره با هر ابزاری کاری بسیار دشوار است و هر هنرمندی نمی تواند از پس طراحی چهره و صورت فرد برآید به همین منظور باید به تمام نقاط و ظریف ترین نقطه صورت یک شخص توجه کند و به همین منظور سایت فلور آرت بهترین توصیه ها را از چهره پردازان دنیا جمع آوری کرده است که می توانید در این مقاله بخوانید پس تا انتها با ما همراه باشید.

1- طراحی چهره سالمندان

اولین نکته طراحی چهره سالمندان است که چهره سالمندان باید به گونه ای باشد که چروک صورت معنایی عمیق در ترسیم شما ایجاد کند و حسی که به مخاطب شما ارائه دهد حسی است مشابه با کوه تجربه، گذشت زمان و… است، ترسیم فیزیوگنامی چهره سالمندان به نسبت به جوانان ساده تر است و باید تصویری که برای طراحی با سیاه قلم انتخاب می کنید به گونه ای باشد که ژست فرد سالمند به حالتی باشد که نمایانگر سن آن است. بسیاری از طراحی ها به دلیل ژست بد تصویر نشانه سن و سال فرد سالخورده نیست به همین منظور مراقب باشید.

در هنگام کشیدن افراد سالمند باید به خطوط پیشانی، چشم ها، دهان، خطوط گردن و مو های کم پشت و سفید توجه ویژه ای داشته باشید. هرچه توجه به ظرافت خطوط صورت بدهید تصویر شما زنده تر است.

در طراحی چهره به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

2- رعایت تناسب در چهره

تناسب صورت را به هیچ عنوان فراموش نکنید زیرا اگر کمی تناسب بهم بریزد به سرعت تصویر بد مشخص می شود، بدانید که ابعاد صورت نباید بیش از 2 سوم اندازه واقعی صورت باشد و زمانی که تنها سر را طراحی می کنید باید سطح طراحی شما حداکثر به 50 در چهل سانتی متر باشد و اگر کل اندام را طراحی می کنید به 70 در 50 سانتی متر و باید صورت را کمی بالاتر و متمایل به یک سمت بکشید.

3- انتخاب ژست مناسب در طراحی سیاه قلم

طراحی چهره تنها به صورت نیست بلکه به طراحی سر، شانه و نیم تنه نیز هدایت می شود. گاهی به طراحی دست و بازو باید پرداخت و گاهی باید تمام اعضای بدن را کشید. پس طراحی سیاه قلم کاملا متغییر است و اگر از روی مدل زنده نقاشی می کشید باید مدل در حالت نرمال و آرام قرار گرفته باشد و آخرین نکته این بخش این است که باید چهره هم سطح با صورت شما باشد تا بتوانید به درستی چهره را ترسیم کنید.

مدل زنده را در 2 متری خود قرار دهید و تصویر سه چهارم از او داشته باشید.

در طراحی چهره به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

4- تاثیر نورپردازی در طراحی سیاه قلم

برای طراحی زیبا تر و بهتر باید نور به صورت پراکنده و تنها از یک منبع تابش داشته باشد. نور باید کمی بالاتر از طراحی سوژه بتابد تا تک به تک اجزای چهره به صورت لایت باشد، اینگونه سایه زشتی برای زیر بینی و همینطور دور چشم نخواهید داشت.

تا حدالامکان سعی کنید از نور مصنوعی و یا نورافکن برای صورت لایت استفاده نکنید زیرا این کار باعث می شود که ریز ترین چروک ها از دید شما دور بمانند و نتوانید چهره واقعی و درست چهره را به تصویر بکشید.

5- تاثیر مدل لباس در طراحی چهره

لباس تاثیر بسیار زیادی در فرم بدن دارد و نه تنها لباس نقش زیبا سازی دارد بلکه اطلاعات مفیدی از جایگاه اجتماعی فرد به ما ارائه می دهد و اگر سطح لباس سبک باشد دارای چین های ریز بسیار زیاد و اگر لباس سنگین باشد دارای چین های ضخیم است.

 

6- طراحی مو

مو به زنده سازی طراحی سیاه قلم کمک شایانی می کند و مو تصویر کلی از شکل آن شخص را می سازد، موهایی ساده و مرتب طراحی کنید و حالت کلی مو ها را در نظر بگیرید. بعد از رسم مو به سایه روشن فرق های سر توجه کنید و قسمت هایی که اهمیت کمتری دارند را حذف کنید.

در طراحی چهره به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

7- انتخاب پس زمینه مناسب برای طراحی سیاه قلم

برای اینکه جلوه طراحی صورت یا چهره با سیاه قلم شما بهتر باشد باید از یک پس زمینه صاف و ساده استفاده کنید، اینکه پس زمینه روشن یا تیره باشد بر اساس نوع طراحی شما متغیر است.

نتیجه

در این بخش به برسی 7 ایده در طراحی چهره پرداختیم و شما متوجه شدید که باید بسیار مراقب باشید تا تناسب چهره کاملا درست باشد، پس زمینه نقاشی روشن یا تیره باشد؟ نورپردازی نقاشی با سیاه قلم چگونه باشد و همچنین در طراحی چهره سالمندان باید تصویری از تجربه و همچنین گذشت سال ها را به مخاطب القا کند. اگر شما جزو کسانی هستید که می خواهید به صورت غیر حضوری طراحی با سیاه قلم را یاد بگیرید پیشنهاد ما دوره جامع 0 تا 100 طراحی سیاه قلم می باشد. لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت های این بخش در رابطه با 7 سبک و ترفند طراحی صورت با سیاه قلم را برای ما بنویسید.

منبع creativebloq.com

درباره نویسنــده
نظرات کاربـــران
فاقد دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است. اولین دیدگاه را شما بنویسید.
ثبت دیدگاه

محصولات جدید

جستجو کنید ...

تبلیغات