شروع کمپین تابستانی دوره های هنری فلورا آرت

برس های رنگ آمیزی برای آبرنگ

خواندن این مطلب

7 دقیقه

زمان میبرد!

برس های رنگ آمیزی برای آبرنگ

برس های رنگ آمیزی برای آبرنگ در اشکال، اندازه ها و انواع موها متفاوت هستند. این مقاله در سایت فلورارت اکادمی به شما کمک می‌کند که قلم‌های مختلف آبرنگ را درک کنید، اگر مراقب نباشید، می توانید بیش از حد لازم خرج کنید (یک برس گرد سمور کولینسکی سایز 50 بیش از 1000 دلار قیمت دارد!) یا یک برس ضعیف بخرید که به سرعت شکل خود را از دست می دهد و شما را ناامید می کند.

مانند آنچه که اغلب در مورد لوازم هنری انجام می شود، انتخاب قلم مو برای آبرنگ در نهایت به ترجیح شخصی بستگی دارد. انتخاب شما بر اساس تکنیک های آبرنگی است که دوست دارید استفاده کنید، میزان هزینه ای که می خواهید خرج کنید و به سادگی اینکه برس های خاصی در دست شما احساس می شود. برای کمک به شما برای محدود کردن گزینه‌هایتان، به مو ، شکل و اندازه نگاه می‌کنیم و سپس سعی می‌کنم همه آن ها رابا چند توصیه کنار هم بگذارم.

مو

هنگام انتخاب یک مو یا فیبر خاص باید به عملکرد ، انعطاف پذیری و هزینه توجه کنید. از نظر کارایی، یک قلم مو باید بتواند مقدار مناسبی از رنگ یا آب را در درون خود نگه دارد، بتواند یک نقطه ریز را حفظ کند و محیط را به صورت صاف و یکنواخت روی سطح پخش کند. برس باید پس از هر بار استفاده به شکل مناسب خود بازگردد و بتواند آن شکل را تا زمانی که ممکن است حفظ کند. در نهایت، باید در نظر بگیرید که چقدر مایل به پرداخت هستید، زیرا برخی از برس ها بسیار گران هستند و بسته به اهداف شما، ممکن است به آنها نیازی نداشته باشید.

می‌توانید قلم‌های نقاشی برای آبرنگ‌ها را به صورت آنلاین ارزان خریداری کنید و با خواندن نظرات هنرمندان به تصمیم‌گیری‌های خود کمک کنید. اما گاهی اوقات رفتن به فروشگاه و نگه داشتن برس های مختلف در دست کمک می کند. می توانید گیره برس را تست کنید، ببینید چقدر آب در شکم خود نگه می دارد و مطمئن شوید که فرول (قسمت نقره ای بین موها و دسته) درجه بالایی دارد.

سابل

بهترین برس های رنگ آمیزی برای آبرنگ از موهای سمور ساخته می شود که از دم سمور، گونه ای از ماتن که در سراسر شمال آسیا یافت می شود ساخته می شود. بهترین موی سمور کولینسکی سمور نامیده می‌شود، زیرا از راسوی (نه در واقع سمور) زندگی می‌کند که در منطقه سیبری کولینسکی زندگی می‌کند، جایی که شرایط سخت باعث پرورش موهایی انعطاف‌پذیر می‌شود. برس های سمور، زمانی که به درستی از آنها مراقبت شود، شکل و بافت خود را برای سال ها حفظ می کند.

 برس های رنگ آمیزی برای آبرنگ

همانطور که انتظار می رود، آنها گران هستند! سمور کولینسکی برای هنرمندان حرفه ای بسیار مهم است. آنها در طیف وسیعی از اشکال قلم مو استفاده می شوند، اما بهتر است در برس های گرد استفاده شوند که نیاز به نگه داشتن یک نقطه و حفظ شکل خود دارند.

برخی از برس‌ها را با برچسب سمور خالص یا سمور قرمز می‌بینید. اینها یک پله پایین تر از Kolinsky Sable هستند، اما اگر بودجه کمی دارید همچنان جایگزین های خوبی هستند.

سنجاب، گاو و بز

هر سه این گونه ها نسبت به سمور پایین تر هستند و نباید آنها را روی برس های گرد خریداری کرد زیرا نقطه را خیلی خوب نگه نمی دارند. با این حال، آنها به خوبی بر روی برس ها برای تکنیک های شستشو مناسب هستند . موهای سنجاب و بز برای شستن برس و برس مناسب هستند، در حالی که بافت قوی اما درشت موی گاو آن را برای برس های صاف و مربعی مناسب می کند. موهای گاو که شبیه سمور قرمز رنگ شده اند، برس سابلین نامیده می شوند.

 برس های رنگ آمیزی برای آبرنگ
برس های رنگ آمیزی برای آبرنگ

 هاگ بریستل

موهای گراز برای برس های شستشوی بزرگ مناسب هستند زیرا می توانند رنگ زیادی را حمل و پخش کنند. آنها کاملاً بادوام و نسبتاً ارزان هستند. اگر می خواهید قلمویی داشته باشید که بتواند مقدار زیادی رنگ را از بین ببرد و ضربه ای به شما وارد کند، اینها گزینه خوبی هستند. کیفیت می تواند بسیار متفاوت باشد، بنابراین به دنبال موهای چینی باشید که بهترین نوع هستند.

 برس های رنگ آمیزی برای آبرنگ
برس های رنگ آمیزی برای آبرنگ

موی شتر

موی شتر از شتر نیست، بلکه در واقع یک اصطلاح چتر برای طیف وسیعی از ترکیبات موی طبیعی است که معمولاً کیفیت پایین‌تری دارند و بهتر است از آنها اجتناب شود.

الیاف مصنوعی

الیاف مصنوعی که معمولاً از نایلون یا پلی استر ساخته می‌شوند، برای تقلید از ساختار و عملکرد موهای طبیعی با هزینه بسیار کمتر طراحی شده‌اند. آنها می توانند از نظر کیفیت و عملکرد بسیار متفاوت باشند اما به طور کلی امتیاز خوبی دارند. آنها معایبی دارند: آنها به اندازه موهای طبیعی دوام نمی آورند و رنگ را به اندازه موهای طبیعی نگه نمی دارند یا آن را به طور مساوی پخش نمی کنند زیرا موهایشان خیلی صاف است. برخی از تولیدکنندگان برای بهبود توانایی حمل رنگ، موهای مصنوعی با پرچم‌ها یا برجستگی‌های کوچک تولید کرده‌اند. الیاف مصنوعی جایگزین خوبی برای برس‌های گرد هستند.

 برس های رنگ آمیزی برای آبرنگ
برس های رنگ آمیزی برای آبرنگ

موهای ترکیبی

برخی از تولیدکنندگان برس هایی تولید می کنند که با ترکیبی از الیاف سمور و مصنوعی یا سمور و برخی دیگر از موهای طبیعی ارزان قیمت ساخته شده اند. برخی از این برس‌ها جایگزین‌های ارزان قیمت با عملکرد خوب هستند، اما بسته به تولیدکننده متفاوت است. قبل از خرید یکی از این براش ها، توصیه می کنم خودتان آن را در فروشگاه ببینید یا ببینید که چگونه توسط هنرمندان دیگر بررسی شده است.

شکل

وقتی صحبت از قلموهای رنگ آمیزی برای آبرنگ می شود، اشکال مختلف متعددی برای انواع تکنیک ها وجود دارد.

برس ها به سادگی ابزارهایی هستند که وظایف مختلفی را انجام می دهند. انتخاب شما با شخص دیگری متفاوت خواهد بود زیرا شما تکنیک های خاصی را بر دیگران ترجیح می دهید. برس ها نیز گران هستند، بنابراین باید کمترین تعداد برس را بخرید که قادر به انجام وسیع ترین کارها باشد. در بررسی اشکال مختلف قلم مو برای نقاشی با آبرنگ، آنها را به سه دسته اصلی تقسیم کردم: تطبیق پذیری، کار با جزئیات و کار شستشو.

تطبیق پذیری

قلموهای گرد پرکاربردترین برس های رنگ آمیزی برای آبرنگ هستند. شکل آن‌ها آن‌ها را برای جزئیات کوچک و خطوط ظریف و همچنین برای ضربه‌ها و شستشوهای وسیع‌تر مناسب می‌کند. اگر به فکر پرکردن موهای باکیفیت مانند سمور کولینسکی هستید، بهتر است از آن به شکل یک برس گرد استفاده کنید. اگر سمور را خیلی گران می‌دانید، یک برس گرد مصنوعی یا ترکیبی را امتحان کنید.

 برس های رنگ آمیزی برای آبرنگ
برس گرد

برس های تخت (همچنین به عنوان “یک ضربه” شناخته می شوند) به اندازه برس های گرد همه کاره نیستند، اما هم برای شستشو و هم برای ضربه های خطی قوی مفید هستند. خرید یک موی با کیفیت بالا نسبت به یک برس گرد اهمیت کمتری دارد، اما همچنان می خواهید که بادوام باشد. آنها به صورت سمور در دسترس هستند، اما برای اکثر هنرمندان، صرفه جویی در هزینه با استفاده از موهای طبیعی دیگر یا الیاف مصنوعی خوب است.

 برس های رنگ آمیزی برای آبرنگ
برس تخت

جزئیات کار

برس های گرد برای جزئیات کار کاملاً مناسب هستند، اما اگر جزئیات زیادی را رنگ آمیزی می کنید، باید برس های نقطه ای یا ریگر را در نظر بگیرید.

برس نقطه‌ای مانند یک برس گرد کوچک با موهای کوتاه‌تر برای کنترل بیشتر است.  به این نوع قلم مو ها روتوش نیز می گویند، برای جزئیات بسیار عالی هستند. برس های ریگر (که نام خود را به دلیل استفاده از آنها برای رنگ آمیزی دکل در کشتی های بادبانی گرفته اند) برس های گرد با موهای بسیار بلند هستند. این به آن ظرفیت نگهداری رنگ خوب با یک نقطه ظریف اضافی مناسب برای خطوط پیوسته می دهد. خرید موهای باکیفیت با این برس‌ها ارزان‌تر خواهد بود (چون کوچک هستند) و ارزش آن را دارد زیرا حفظ شکل خود در طول زمان بسیار مهم است.

 برس های رنگ آمیزی برای آبرنگ
Spotter Brush
 برس های رنگ آمیزی برای آبرنگ
برس ریگر

کار شستشو

برس های شستشو شبیه برس های تخت هستند، فقط بسیار پهن تر. قلم مو های هیک یک برس به سبک شرقی هستند که از نظر ظاهر و هدف مشابه برس ها هستند. برس های موپ و بیضی دارای سرهای بزرگی هستند که برای ترکیب یا اعمال رنگ زیاد مناسب هستند.

 برس های رنگ آمیزی برای آبرنگ

اندازه

انتخاب اندازه قلم مو نسبتاً ساده است. برس‌های بزرگ برای ضربه‌ها و شست‌وشوهای جسورانه، برس‌های کوچک برای کارهای جزئی و برس‌های متوسط ​​برای تطبیق پذیری مناسب هستند. اما تا زمانی که گرهارد ریشتر نباشید، نمی توانید هر اندازه را برای هر شکل قلم مو بخرید، بنابراین باید انتخاب هایی داشته باشید. اندازه ها از 0000 تا 50 متغیر است، اما به اکثر آنها نیاز نخواهید داشت. شما باید طیف خوبی از برس های گرد داشته باشید، اما برس های دیگر (مانند برس های شستشو) را به طور انتخابی بسته به نحوه استفاده از آنها خریداری کنید. اندازه ها می توانند در بین تولید کنندگان متفاوت باشند، بنابراین این نمودار اندازه به شما در انتخاب خود کمک می کند.

 برس های رنگ آمیزی برای آبرنگ
سایز برس گرد 20 تا 5/0

همه اش را بگذار کنار هم

اگر اولین قلموی نقاشی خود را برای آبرنگ می‌خرید، سه قلم موی گرد را پیشنهاد می‌کنم: کوچک (حدود اندازه 3)، متوسط ​​(5-6) و بزرگ (12). به دلیل تطبیق پذیری آنها، آنها در ابتدا تمام نیاز شما خواهند بود. در واقع، شما می توانید یک نقاشی کامل را با یک قلم موی گرد متوسط بکشید، اما کمی کند و ناخوشایند است.

برای برس های گرد مهم است که یک نقطه را نگه دارند و شکل خود را حفظ کنند، بنابراین باید پول بیشتری را نسبت به سایر برس ها برای آنها خرج کنید. سمور را امتحان کنید و اگر در مورد هنر خود جدی هستید، حداقل یک قلم موی سمور Kolinsky، به ویژه یک قلم موی گرد کوچک تا متوسط ​​که با آن واقعاً عملکرد را متوجه خواهید شد، تهیه کنید. اگر Sable فراتر از بودجه شما است، یک ترکیب مصنوعی یا برس های مصنوعی را امتحان کنید که همچنان عملکرد خوبی دارند – اما دوام زیادی ندارند.

 برس های رنگ آمیزی برای آبرنگ

تصمیم شما برای خرید برس های بیشتر به این بستگی دارد که آیا از آنها استفاده می کنید یا خیر.

اگر کسی هستید که به نقاشی کردن آثار با جزئیات علاقه دارید، می توانید یک قلم موی نقطه زن یا ریگر تهیه کنید. از آنجایی که شکل آنها بسیار مهم است، خرید سمور Kolinsky یک سرمایه گذاری خوب است، و به دلیل کوچک بودن آنها زیاد گران نخواهد بود. اما برای اکثر هنرمندانی که این را می خوانند، یک برس گرد کوچک خوب برای کار با جزئیات کافی است.

می توانید از برس گرد بزرگ خود برای شستشو استفاده کنید، اما برای راحتی کار، خرید یک برس اختصاصی برای این کار خوب است. یک برس مسطح خوب مفید خواهد بود زیرا لبه آن می تواند برای ضربات خطی و برجسته نیز استفاده شود. موی گاو انتخاب خوبی برای برس های صاف است و باعث شکستگی نمی شود.

برای شستشو، می توانید بر روی یک برس موی گراز خوب نیز سرمایه گذاری کنید که برای مدت طولانی دوام می آورد. هنرمندان دیگر استفاده از موپ یا برس های بیضی را دوست دارند. یک بار دیگر می توانید با خرید برس های رنگ آمیزی برای آبرنگ ارزان تر مقداری پول پس انداز کنید.

درباره نویسنــده
نظرات کاربـــران
فاقد دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است. اولین دیدگاه را شما بنویسید.
ثبت دیدگاه

محصولات جدید

جستجو کنید ...

تبلیغات